Usługa wirtualnego biura – na czym to polega?

Usługa wirtualnego biura – na czym to polega?

Wirtualne biuro staje się coraz powszechniejszą opcją. Być może dlatego, że coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, coraz powszechniejszy staje się także freelancing i praca online. Fizyczna obecność firmy w danej lokalizacji nie jest już taka ważna, jak jeszcze do niedawna. Dlatego wirtualne biura mają się coraz lepiej. Dowiedz się, na czym polega ta usługa!

Wirtualne biuro – co to jest?

Wirtualne biuro (Virtual Office) to miejsce, gdzie możesz zarejestrować jako adres twojej firmy. Usługa polega na tym, że wybierasz dogodną lokalizację, która jest wpisana w KRS i wyświetla się we wszystkich katalogach twoim potencjalnym klientom. Jednocześnie wcale nie musisz tam być. Twoja firma zostaje zarejestrowana w atrakcyjnej lokalizacji, najczęściej w centrum miasta, ale fizycznie nie musisz tam w ogóle przychodzić. Oczywiście dotyczy to zawodów, w których czynności związane z działalnością firmy można wykonywać w dowolnym miejscu.

Dlaczego to takie dobre rozwiązanie? Młodzi przedsiębiorcy bardzo często nie mają środków, aby wynająć czy kupić lokal w atrakcyjnym punkcie w mieście. Czasami nie dysponują własnym mieszkaniem, w którym można zarejestrować działalność. Wykupienie wirtualnego biura to możliwość rejestracji działalności w lepszej, bardziej prestiżowej okolicy. Na dodatek zmniejsza to konieczność wydawania pieniędzy na wynajem i utrzymywanie lokalu. Jednak wirtualne biuro to nie tylko możliwość rejestracji działalności pod danym adresem. To o wiele więcej usług i możliwości.

Dodatkowe usługi wirtualnego biura

Może się wydawać, że na wirtualne biuro powinny zdecydować się wyłącznie osoby pracujące online, które nie spotykają się z klientami lub robią to sporadycznie. Nic bardziej mylnego. Wirtualne biura mają możliwość wynajmowania sali konferencyjnej lub biur na godziny, gdzie możesz umawiać się ze swoimi klientami i kontrahentami w razie potrzeb. Są one najczęściej świetnie wyposażone i urządzone według najnowszych standardów. To oraz dogodna lokalizacja sprawiają, że firma wydaje się znacznie bardziej prestiżowa. Na dodatek w wielu miejscach tego rodzaju działają przestrzenie coworkingowe, w których możesz wynająć biurko i zorganizować sobie miejsce do pracy.

Na przykład wirtualny adres Warszawa umożliwia outsourcing wielu czynności organizacyjnych, na przykład możesz powierzyć im księgowość, czynności kadrowo-płacowe, nawet reprezentowanie cię przed różnymi urzędami i instytucjami. Wiele osób w ten sposób korzysta także z usługi wirtualnej sekretarki, która umawia na spotkania i pilnuje terminarza. To niezwykle wygodne – możesz z całym zaangażowaniem zająć się wyłącznie przedmiotem swojej działalności, nie musisz martwić się całą resztą.

Wirtualne biura mogą ustalać swoje zasady działania i rozliczania się, jednakże najczęściej model jest bardzo podobny. Jest to abonament lub jedna opłata roczna za zarejestrowanie firmy na tym adresie. Oczywiście można to rozszerzać o kolejne usługi, które będą stopniowo zwiększały opłatę.

Dodaj komentarz